Blog

Güney Kore’nin kirli köpek ticareti #noshopit2stopit

👉 English

GÜNEY KORE’Yİ BOYKOT EDİN

Photo: The Korea Observer’s documentary “The Dog Meat Professional: South Korea” (http://koreandogs.org/dmp/)

Photo: The Korea Observer’s documentary “The Dog Meat Professional: South Korea” (http://koreandogs.org/dmp/)

Noel kapıda. Noeli kutluyor olun veya olmayın, bu kesinlikle şefkatin ön plana çıktığı bir dönem. Haydi hep birlikte Güney Kore’deki köpek eti ticareti kurbanı olan kedi ve köpekler için şefkatimizi gösterelim: Bunu da Güney Kore ekonomisini DESTEKLEMEYEREK yapalım – Ürünlerini SATIN ALMAYALIM – Güney Koreyi BOYKOT EDELİM.

Bu karlı Güney Kore Şirketlerinin büyük patronlarından bu iğrenç ticareti durdurmak için ellerinden geleni yapmaları istendi. Ama onlar hiçbir şey yapmadılar – bizim söylediklerimizle hiç ilgilenmediler, öyleyse satın alma gücümüzle (satın almayarak) ne istediğimizi net bir şekilde anlatalım – Güney Kore ürünlerini satın almayalım; bölgenizdeki mağazalara giderek (ya da İnternetten) Güney Kore Hükümeti bu vahşi kedi ve köpek ticaretine son verene dek hiçbir Güney Kore Ürününü satın almayacağınızı söyleyin. Onlara şöyle deyin: #noshopit2stopit . Ya da sadece, Güney Kore ürünleri satan herhangi bir yere flaş bir tweet atın veya e-posta gönderin. Başka mesaja gerek yok!

Büyük şirketlerin büyük patronları umursamıyor gibi görünüyor ama bölgenizdeki mağazaların satıcıları umursar. Satış yok, kazanç yok – kazanç yok, iş yok.

Hadi millet: #noshopit2stopit yapalım.

Eylem Çağrısı

Aşağıdaki posterleri Güney Koreli şirketlerin sosyal medya sayfaları da dahil olmak üzere HERYERDE paylaşın!
Güney Kore’nin büyük şirketlerinin iletişim bilgileri için BURAYA tıklayın.

Sign Petition_Turkish

Onlar bu korkunç kedi ve köpek eti ticaretine bir son verene dek Güney Kore’nin ekonomisini desteklemeyelim.

Bunun için söz verir misiniz? Güney Kore hükümeti bu vahşi kedi ve köpek eti ticaretine bir son vermek için etkili eylemlerde bulunana kadar, büyümekte olan ekonomisinden desteğinizi çekme sözü verir misiniz?

Güney Kore, dünyanın her yerinde satın alınan çoğu ürünün önde gelen üreticisi ve ihracatçısı konumundadır: akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, ev aletleri, hoparlörler, TV’ler, arabalar, lastikler, kamyonlar, petrol, gaz… liste uzayıp gidiyor; bunlar SAMSUNG, KIA, LG, HYUNDAI, HANKOOK gibi şirketler.

Güney Kore gelişmiş bir toplumun ayrıcalıklarından memnuniyetle faydalanıyor… ama Güney Kore bunun getirdiği tüm sorumlulukları almayı reddediyor: Hükümet eyleme geçmeyi reddediyor ve kedi ve köpek eti sektöründe yaşanan barbarlığı, yasadışılığı ve şok edici uygulamaları görmezden geliyor. Köpekler insanlık dışı muameleye tabi tutuluyorlar: çürümüş, kurtlu yemek artıkları ile besleniyor, havaya asılı küçük tel kafeslerde tutuluyor, sadece telden yapılmış zeminde ayakta durmaya veya yatmaya zorlanıyor, aşırı hava şartlarına karşı hiçbir şekilde korunmuyor, egzersiz veya tıbbi bakımdan mahrum bırakılıyor, üst üste doğurtuluyor ve diğer canlı köpeklerin gözleri önünde gereksiz yere zalim yöntemler kullanılarak öldürülüyor.

Köpeğin penisi: erkekliği artırmak için yeniliyor; kedi çorbası (canlı haşlanmış): romatizmayı iyileştirmek için içiliyor çünkü kediler çevik hayvanlar… hala onların ‘akıllı’ ürünlerinin akıllı olduğunu düşünüyor musunuz?

Lütfen bize katılın ve söz verin:
Güney Kore’yi boykot edin:

Hiçbir Güney Kore ürününü SATIN ALMAYIN
Hiçbir Güney Kore hizmetine PARA ÖDEMEYİN
Güney Kore’yi ZİYARET ETMEYİN
Güney Kore’ye evsahipliği ayrıcalığının verildiği PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatlarını DESTEKLEMEYİN.

Gerçeklerle yüzleşin ve daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin: KOREANDOGS.ORG

South Korea’s filthy dog meat trade #noshopit2stopit

#noshopittostopit Banner

BOYCOTT CRUELTY,  BOYCOTT KOREA

Leave a Reply

Follow by Email
YouTube
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
WhatsApp
Reddit