Page in Hebrew

הפסיקו את אכילת הכלבים והחתולים בדרום קוריאה

small_text_hebrew

לחץ פה לקריאת המידע בעברית

Granja de perros en yongdang, Yangsan, Corea del Sur. Foto: SaveKoreanDogs.org

חוות גידול לכלבים ב- Yongdang, Yangsan בדרום קוריאה
תמונה: הצילו את כלבי קוריאה SaveKoreanDogs.org

Sign Petition_Hebrew

בבקשה חתמו והפיצו את העצומות!
“העולם הוא מקום מסוכן, לא בגלל אלו שגורמים לרוע, אלא בגלל אלו הרואים ואינם עושים דבר”.
אלברט איינשטיין.

האם אתם יכולים לדמיין איך זה לאכול את החבר הכי טוב שלכם?

זה קורה בדרום קוריאה
האם זה בשל הבדל בתרבויות? או בגלל שמתלווה לאכזריות המתועבת ולסחר הלא חוקי רווח של מיליארד דולר?

אתם תחליטו!

Video: Nureongi-Documentary (다큐멘터리 영화 ‘누렁이’)

Video: Coexistence of Animal Rights on Earth (CARE). Seongnam Moran Dog Meat Market, May 15, 2018.

Video: MBC News. 8/16/2018. Dog meat debate, unsanitary-sick dogs distributed as food.(말복보다 뜨거운 ‘개 식용’ 논쟁…위생 ‘엉망’)

Video: This is the appalling reality of South Korea’s dog meat industry. 불법 개농장 참혹한 현실 [제보자들], 6/10/2020
The South Korean government is turning a blind eye to the suffering of millions of dogs in Korea. The government authorities will do nothing to enforce their own Animal Protection Law unless the illegal dog farms are reported and exposed to the public through TV media. KBS Documentary, July 10, 2020.

וידאו: דו קיום של זכויות בעלי חיים על פני כדור הארץ , התפרסם באתר “המשקיף של קוריאה”. האכזריות המזעזעת בתעשיית בשר הכלבים של דרום קוריאה – החרימו את המוצרים של החברות : סמסונג, הונדאי, LG, Kia, SK, Daewoo.

south-koreas-dog-meat-cruelty-trailer

וידאו: מקלט כלבים קוריאני תועד ע”י “הארגון להצלת כלבי קוריאה” Savekoreandogs.org

ulsan-sangae-dong-cruel-dog-slaughter

סרט: בית מטבחיים לא חוקי ב- Sangae-dong בו דוקרים כלבים המדממים למוות מול כלבים אחרים

סרט: כלבי מאכל בכלובים . הכלבים אוכלים פסולת בשר מלאה ברימות ורקב כאשר הם מחכים להישחט

מציאות אכזרית
דרום קוריאה נמצאת במקום ה-14 בין כלכלות העולם הגדולות ביותר, והיא משמשת בית למותגים גלובאליים כגון סמסונג, יונדאי, kia, LG, SK ודייהו. עם זאת, במדינה זו נטבחים ונאכלים מדי שנה כ-2.5 מיליון כלבים ואלפי חתולים. אכילת הכלבים מגיעה לשיא בימי הקיץ החמים.

הכלבים סובלים מיום היוולדם ועד ליום בו הם נטבחים מעינויים בלתי יתוארו. במשך כל חייהם הם גדלים בכלובים צפופים ומטונפים, ללא יכולת לחוש את הקרקע מתחת רגליהם וללא יכולת תנועה מחוץ לכלוב. הכלובים חשופים לגמרי, ללא כיסוי או הגנה מפגעי מזג האוויר הקיצוני. הם אינם זוכים לחברה או לטיפול רפואי, ולעיתים קרובות הם סובלים מרעב ומצמא. בנוסף לכך, לרבים מהם מבקעים את עור התוף שלהם ללא הרדמה כמובן, כדי למנוע את נביחתם.

המתת הכלבים הינה אכזרית ביותר ללא התחשבות בשום כללי חמלה וצער בעלי חיים. ההמתה מתבצעת לאור היום, לעתים בפני כלבים אחרים, הם מחושמלים, נתלים, מוכים, גרונם משוסע או שהם מורתחים או נשרפים למוות.

תעשיית בשר הכלבים מונעת בעיקר משיקולי רווח כספי. הרווח גדל בצורה משמעותית כיוון שתעשייה זו אינה חוקית, אינה מפוקחת ע”י הממשלה ואינה מחויבת בחוקי מס ההכנסה.
כדי לקדם את התעשייה, אלו העוסקים בה מקדמים פרסומות אגרסיביות, כולל סרטי תעמולה, בהן מוצג המיתוס שאכילת כלבים מחזקת את האון הגברי ואת כושר הסיבולת.

הקוריאנים טוענים שככל שכלב סובל יותר – כך משתבח בשרו. לפיכך כלבים מאולצים באופן סדיסטי לסבול עינויים קיצוניים טרם מותם.
גם החתולים סובלים בצורה מזעזעת ולעתים קרובות מורתחים בעודם בחיים כדי להפיק מהם “משקאות בריאות”. – “600 חתולי רחוב הורתחו בעודם בחיים” חדשות יונהאפ, 21.5.15..

הביקוש בדרום קוריאה לבשר כלבים גבוה עד כדי כך ש -20% מהכלבים שאוכלים כיום במדינה זו מיובאים מסין. דרום קוריאה היא המדינה היחידה הידועה שיש לה מערכות חקלאיות גדולות ואינטנסיביות לספק את הביקוש לבשר כלבים.

Video: Media Triage: The Dog Meat Professionals: South Korea.

“סחר המוני בבשר כלבים וצריכתו הינה מנהג נפשע שאין מקומו בחברה המודרנית. כמו כן הרגל מגונה זה הרסני לבריאותם המנטלית של בני אדם. לדעתי, העובדה שחברתנו מתעלת משאבים לאומיים רבים לטובת סכסוכים פנימיים מפלגת אותנו בכל תחומי החיים. שחיטת כלבים לצורך מאכל אדם היא תוצר נפשע של מגמה זו.
בנוסף, שחיטת כלבים גורמת לזיהום סביבתי חמור. גם תהליך ההרבעה ההמוני של כלבים גורם לנזקי רעש סביבתי, והשפעתם על הסביבה חמורה. על מנת “לפתור” בעיה זו, גרמו החקלאים לעוול נורא לכלבים על ידי פגיעה מכוונת בעור התוף שלהם, במטרה להפחית את כמות הנביחות. אין דבר נוראי שלא יעשו על מנת לאכול בשר כלבים. יתר על כן, לעיתים על מנת לתבל את בשר הכלבים הם נתלים בצווארם בצורה אכזרית ביותר. זו התנהגות שטנית לכל דבר. “

נכתב ע”י כומר בודהיסטי בשם Beopjeong בדרום קוריאה הלאומית, http://koreandogs.org/beopjeong/

עלויות חברתיות

מלבד האכזריות של חוות ותעשיית בשר הכלב, בעיות חברתיות רבות מתרחשות עקב אכילת כלבים. כל כלב יכול ליפול טרף לתעשיית בשר הכלבים. חיות מחמד, כלבים נטושים, כלבי תצוגה, גורים לא רצויים, כלבים במקלט, כלבים חולים, ואפילו כלבים מסוג Jindos (הנחשבים ל”אוצר הלאומי” בקוריאה) -כל אלה יכולים בסופו של דבר להיות בשר כלב לאכילה בקוריאה.

בעלי חיות מחמד המאבדים את כלבם או חתולם, או שאחת מחיות מחמד שלהם נגנבה, עוברים סבל נפשי קשה ביותר ביודעם את הסוף הנוראי של חיית המחמד שלהם. אלו האוכלים כלבים, אינם יודעים אם אכלו חיית מחמד שאבדה או נגנבה למטרה זו.

בעיה חברתית נוספת היא האומללות והכעס של בעלי בתים שגרים ליד חוות כלבים, במיוחד אם הם אוהבי כלבים. במקביל גורמת התופעה לזיהום הנחלים, לצחנה ורעש ולפגיעה באיכות החיים. בעלי בתים רבים מתלוננים לרשויות כי יסגרו את החוות בשל התופעות הללו.

לפעמים חוות הכלבים ממוקמות ממש ליד בתי ספר והילדים נאלצים לשמוע את צרחות הכלבים הנשחטים.

סכנה לבריאות

כלבים בחוות כלבים מפוטמים באנטיביוטיקה ותרופות, כי זו הדרך היחידה להחזיקם בחיים וללא מחלות, עקב התנאים האיומים בהם הם חיים. ועם זאת, “אכילת בשר עם ריכוזים של רמת אנטיביוטיקה גבוהה של יגרום להשפעות רעילות חמורות בגוף האדם ויגרום לשיבושים אנדוקריניים לטווח הארוך ובסופו של דבר יוביל לסרטן וסוכרת.” ד”ר אא-יו-הא, 7.4.11. “איש בל יחוש בטוח לאכול בשר כלבים”.

דרום קוריאה גם נפטרת משליש מפסולת הבשר שלה ע”י מתן אותה פסולת לכלבי החוות, נוהג שנחשב בלתי-חוקי מאד במדינות מודרניות ברחבי העולם. דמיינו לכם אכילת בע”ח שהואכלו בפסולת בשר מרקיב נגוע בזבובים, רימות, עכברים וחיידקים מזהמים.

ככלל, חוות כלבים אינן סניטריות, בשר כלבים אף הוא כך וכן בתי מטבחיים לכלבים. כל זה הינו מתכון למחלות ולהרעלת מזון.

אין הצדקה תרבותית

אכילת כלבים אכן הייתה נהוגה לאורך ההיסטוריה של קוריאה ושל מדינות אחרות באסיה, אך אין שום הצדקה להמשיך במנהג הזה. אלו שממשיכים לטעון שזה חלק מהתרבות והמסורת הקוראנית עושים זאת בניסיון להקשות על כל ביקורת מערבית. הם גם מנסים להפוך את עניין אכילת הכלבים לעניין לאומי, אך אכילת כלבים איננה משהו להתגאות בו ואזרחים רבים חשים בושה שהמנהג הזה עדיין ממשיך.

תרבות של לאום אמורה לגרום הנאה ולשפר את תחושת הזהות והדימוי העצמי של נתיניה. על תרבות לעודד שמחה ותחושת שייכות. אכילת כלבים לא עושה אף אחד מהדברים הללו. אכילת כלבים נעשית ע”י אנשים בכל הגילאים, ומכל המינים הדתות והמעמדות ובכל רמות החינוך בקוריאה. עניין זה הוא בחלקו משום שזו דרך החיים בה גדלו, ייתן שמתוך בורות לסבל אותו הם גורמים.

הבישופ הקתולי Sung Hyo Lee התפאר פעם “האוכל האהוב עליי הוא בשר כלבים, התחביב שלי הוא לכפות על אכילת כלבים על הנזירים הזרים. במיוחד הנזירים הצרפתים. – Kyeongin Ilbo, 5/16/11.

כאשר מנהיגים חברתיים מתבטאים כך וממשלות לא עושות דבר, פחות סביר שאנשים ישאלו שאלות לגבי סחר בבשר כלבים, אבל זה משקף נחשלות תרבותית.

הדילמה של החוק

כיום, אכילת בשר כלבים בדרום קוריאה אינה חוקית, ועדיין, הממשלה והציבור מתעלמים מהחוקים ומאפשרים את המשך התופעה. אנשים מסוימים חושבים שהפתרון לבעיות החברתיות, הסביבתיות והבריאותיות של תעשיית בשר הכלבים הבלתי חוקית ,הינה להפכה לחוקית.

כיוון שהפיכת אכילת בשר הכלבים לחוקית לא תעצור את האכזריות, היא רק תהפוך את התופעה לנפוצה ומקובלת יותר ולא יהיה ניתן לשלוט בה.
מגדלי הכלבים בחוות לא ירצו לקבל על עצמם יותר אחריות, הסדרים, ועלויות כך שכנראה בכל מקרה הם ימשיכו את הגידול בצורה בלתי חוקית.

ע”י התעלמות מהנושאים המזוהים עם תעשיית בשר הכלבים, הממשלה מונעת מעצמה עלויות של פיקוח על התעשייה, התמודדות עם ההשקפות השונות בקרב הציבור ובמיוחד עם אלו המתנגדים לאכילה, ונמנעת מהמאבק כנגד המגדלים ואוכלי הכלבים.
הממשלה אינה מסוגלת לפעול בנושא כיוון שרוב אזרחי קוריאה אינם מראים עניין בעקיפת החוקים ובהפסקת תעשיית בשר הכלבים.
ללא לחץ חיצוני, ממדינות אחרות, תמשיך ההתעללות הנוראים והאכילה כאילו הינה תופעה חוקית.

וידאו: קמפיין נגד אכילת בשר כלבים בדרום קוריאה – קיץ 2015 – תועד ע”י “הארגון להצלת כלבי קוריאה” Savekoreandogs.org

מדינות אחרות שאוכלות כלבים

ככל שמדינות הופכות יותר מודרניות ומתקדמות מבחינה תרבותית, והדורות הבאים הופכים יותר משכילים, תעשיית בשר הכלבים צוברת יותר התנגדות והופכת למביכה ומעיקה. זו הסיבה מדוע מספר מדינות באסיה אסרו את אכילת הכלבים, בהכרה שמנהג זה אינו מתאים לצורת החיים המודרנית ולתדמית של מדינתן.

בשעה שהפיליפינים ותיילאנד אסרו על אכילת הכלבים, מדינות אחרות כגון קוריאה, סין, ויאטנאם ואינדונזיה ממשיכות לבצע את המנהג בצורה גלויה.

במידה ונצליח לעודד מדינות נוספות להפסיק את אכילת הכלבים והחתולים, הדבר יכול להשפיע על המדינות השכנות להם להפסיק זאת. זו הסיבה שחשוב להמשיך להפעיל לחץ על ממשלת קוריאה להפסיק את תעשיית בשר הכלבים- זה לא רק עבור הכלבים והחתולים בקוריאה, אלא גם לכלבים הסובלים מתנאי התעללות זוועתית ברגע זה.

הצטרף למאבק

אתה יכול לחולל שינוי לטובת כלבי קוריאה

בבקשה שלחו מייל או מכתב, או התקשרו לשגריר של דרום קוריאה בישראל בבקשה להפסיק את הרג הכלבים והחתולים למאכל אדם.

פרטי שגרירות דרום קוריאה בישראל
השגריר: Lee Gun-tae
רחוב הסדנאות 6, הרצליה פיתוח מיקוד 4672833
טלפון: 09-9510318/22
פקס: 09-9569853
מייל: [email protected]
שעות פתיחה: ימי שני –חמישי 08:30~11:30, 13:30~16:00
ימי שישי – 08:30~13:00
דפי פייסבוק Facebook
לחץ על מכתב דוגמא לשליחה ממשלת דרום קוריאה.

Office of the President of the Republic of Korea
[04383] 22 Itaewon-ro, Yongsan-gu, Seoul
South Korea

Office of the Secretary-General
United Nations Headquarter
405 East 42nd Street
New York, NY 10017 USA
Phone: 212-963-7160
Click for Sample Letter to the UN Secretary-General.

חישמול? ב- Gangwon-do, וידאו שצולם בהיחבא ע”י StopIt, הקמפיין של קוריאה

כלב חולה ב- Namyangju, וידאו שצולם בהיחבא ע”י StopIt, הקמפיין של קוריאה

“Chobok” – (שלושת הימים הראשונים של אכילת הכלבים בקיץ) – חלוקת הדעות בנושא אכילת בשר הכלבים בדרום קוריאה. לחץ לתרגום באנגלית

דרום קוריאה – האמת הבלתי יאומנת (חיות מחמד לאכילה) ( אהבת בעלי החיים בטלויזיה).
לחץ לתרגום באנגלית.

1440x2160_samsung
BOYCOTT CRUELTY! BOYCOTT KOREA!
BOYCOTT CRUELTY! BOYCOTT KOREA!
BOYCOTT CRUELTY! BOYCOTT KOREA!

Campaign: Boycott Cruelty, Boycott Korea.

Source: Humane Action Alliance

Thank you Dr. Orly Platner for caring about the animals in the South Korean Dog and Cat Meat Trade
and translating our homepage into Hebrew!
We need volunteers to help in this fight. If you can help please contact Dr. Orly Platner at 0544-707700.

תודה רבה לד”ר אורלי פלטנר, על דאגתה לכלבים ולחתולים הנסחרים כבשר בדרום קוריאה ועל תרגום דף הבית שלנו לעברית.
אנו זקוקים למתנדבים לעזרה במאבק. אם הנכם יכולים לעזור בבקשה תתקשרו לד”ר אורלי פלטנר 0544-707700

Follow by Email
YouTube
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
WhatsApp
Reddit