Blog

Köpek Eti Profesyonelleri: Güney Kore

Paylaşım: The Korea Observer.

Lütfen televizyon şebekeleri, gazeteler, sosyal medya platformları ile irtibata geçin ve onlardan bu belgeseli yayınlamalarını isteyin.

Lütfen yakında gösterime girecek bu uzun metrajlı filmi tanıtmak amacıyla yeni açılan Facebook sayfasını ziyaret edin. Mümkün olduğunca çok #BEĞENİ, #TAKİP ve #PAYLAŞIM için BURAYA tıklayın. #KoreKopekEtiTicareti ile ilgili bu kapsamlı belgesel son derece yararlı olacaktır ve mümkün olduğunca çok kişi tarafından izlenmesi gerekmektedir. Film organizasyonu camiasının ilgisini çekebilmek için, filme yoğun ilgi olduğunu bilmeleri gerekir. Bunu değerlendirmenin bir yolu da fragmanın izlenme sayısıdır!

Bu bugüne kadar Güney Kore’deki köpek eti ticareti hakkında yapılmış en kapsamlı ve dengeli araştırmacı belgeseldir. Ülke genelindeki köpek çiftliklerinin şu andaki koşullarını gözler önüne seriyoruz, Kore hükumetinin köpek eti ticaretini yasallaştırmak veya yasaklamak istemediğini ve bu konuda pasif olduğunu söyleyen devlet için çalışan bir parlamento araştırmacısı, veterinerler, çiftlik denetmenleri, köpek satıcıları, köpek eti restoranı sahipleri, köpek çiftliği sahipleri ve aktivistler. Bunun sonucunda, agresif ve bazen de oldukça sert olayların vuku bulduğu, hayvan aktivistleri ile köpek eti derneği üyeleri arasındaki savaşı belgeledik. Aktivistler için bu yolculuğun amacı köpekleri kurtarmaktır. Köpek çiftliği sahipleri ve tüccarlar için ise, geçimlerini sürdürmenin bir yoludur. Her iki taraf da, köpek eti endüstrisi hakkında, uluslararası hayvan hakları aktivistleri tarafından tespit edilen yanlış inanışlara sahiptir. Bu arada, köpekler her gün üretilmeye, öldürülmeye ve ülke genelindeki binlerce köpek eti restoranında açık bir şekilde yenmeye devam etmektedir. Köpek Eti Profesyonellerinin dünyasında bir yolculuğa katılın. [Yapımcı: James Hyams ve Taehoon Lee].
Bu belgesel, Kore ve İngilizce (yaklaşık 50/50) dillerindedir. Korece yapılan görüşmelerde İngilizce altyazı vardır.

Yardım Edebilirsiniz!

Korea Observer’ın belgeseli, Güney Kore’deki köpek eti endüstrisini derinlemesine gözler önüne seren ilk belgeseldir. Bu belgeseli mümkün olduğunca çok ülkede dağıtmamız çok önemlidir. Bu nedenle yardımınıza ihtiyacımız var. Lütfen ülkenizdeki TV/Haber Medyalarının listesini ve iletişim bilgilerini Korea Observer’a gönderin. Listenizi göndermek için BURAYA tıklayın.

Gerekli olan bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • TV kanalı/ Gazete adı
  • Ana Sayfa URL
  • İletişim kurulacak kişi veya departman
  • İletişim kurulacak kişi veya departmanın e-posta adresi

The Korea Observer’s documentary “The Dog Meat Professional: South Korea”

Screen Shot 2017-07-18 at 17.02.03 Contrast

The Dog Meat Professionals: Investigating the South Korean dog meat trade [

Leave a Reply

Follow by Email
YouTube
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
WhatsApp
Reddit