Blog

2017 Phone Blitz in solidarity with the Animals’ Battalion’s Boknal Demonstration in New York (In Turkish)

2017 Phone Blitz in solidarity with the Animals’ Battalion’s Boknal Demonstration in New York (In Turkish)

2017 Phone Blitz, Animals’ Battalion’ın New York’taki Boknal Protesto Gösterisi ile dayanışma içinde

Boknal Demo Day 3_NY Korean Consulate_the Animals' Battalion
Güney Kore’deki Köpek ve Kedi Eti Ticaretine maruz kalan hayvanların sesi olduğu için Animals’s Battalion’a teşekkür ederiz!!! Gösterinin 3. Günü: 16 Ağustos 2016. Fotoğraf: The Animals’ Battalion.

The Animals’ Battalion, New York’ta Güney Kore Konsolosluğu’nun önünde üst üste her yıl yaptığı gösterilerin üçüncüsünü gerçekleştirecek. Gösterinin amacı, Hükumetin köpek ve kedi eti ticareti kapsamında, duyarlı hayvanlara uygulanan toplu zulme ve çektirilen acılara karşı kayıtsız kalmasından ve bu şeytani ticarete son vermemesinden dolayı yoğun şekilde rahatsızlık duyduğumuzun anlaşılmasını sağlamaktır.

Dünyanın neresinde olursanız olun, Animals’ Battalion ve KoreanDogs.org’un ortak desteği ile, “tek bir ses” olmak amacıyla bize katılarak desteğinizi göstereceğinizi ve hissettiklerinizin bilinmesini sağlayacağınızı umuyoruz: sizden istediğimiz, bu gösteriler yapılırken eş zamanlı olarak bir telefon veya posta bombardımanı vasıtasıyla mesajınızı ülkenizdeki Güney Kore Büyükelçiliği’ne ileterek bu gösterilere destek vermeniz. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz: http://koreandogs.org/what-you-can-do/contacts-for-protest/call-south-korean-embassy/

Ayrıca güncel bilgilere BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu üç etkinlikle ilgili tarihler ve bilgiler şöyledir:

Gün 1: 12 Temmuz 2017 Çarşamba. Katılmak için BURAYA tıklayın.

Gün 2: 21 Temmuz 2017 Cuma. Katılmak için BURAYA tıklayın.

Gün 3: 11 Ağustos 2017. Katılmak için BURAYA tıklayın.

 • Mektup gönderin:
  Washington DC’deki Güney Kore Büyükelçiliği:
  South Korean Embassy in Washington DC
  2450 Massachusetts Avenue N.W.
  Washington DC
  District of Columbia 20008
  USA
 • Website: http://www.mofat.go.kr/ENG/countries/
  http://usa.mofa.go.kr/english/am/usa/main/index.jsp
 • ABD Büyükelçiliği Telefonu: 1-202-939-5600
  ABD New York Başkonsolosluğu Telefonu: 1-646-674-6000
 • ABD Faks: 1-202-797-0595
 • Email for New York Consulate: [email protected]; [email protected];
  E-posta: E-posta adresleri için BURAYA tıklayın!
 • İster yazılı ister telefonla katılıyor olun, fikir vermesi açısından kullanabileceğiniz ifade örneklerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Yazılı protestolar için:

  Konu: Güney Kore’deki Köpek ve Kedi Eti Ticareti

  Sayın Bay/Bayan,

  Bugün sizinle temasa geçmemin sebebi, köpek ve kedi eti ticareti kapsamında, çok sayıda insan tarafından yapılan zulme ve çektirilen acıya vatandaşlarınızın ve hükumetinizin kayıtsız kalmasına güçlü bir şekilde tepki gösterdiğimi bildirmektir.

  Bu zulüm ve acı sona ermeli ancak ülkeniz, hiçbir modern toplumda yeri olmayan bu korkunç ticareti tamamen durdurmadan bunun sona erebileceğini düşünmüyorum.

  Güney Kore, tanınmış şirketler açısından zengin, %14 GSYİH oranına sahip bir ülke ve eğer hala modern, ileri görüşlü, medeni bir toplum olarak görülmek istiyorsa, hükumetinizin bu uygunsuz ve yasadışı ticarete izin verme politikasını yeniden gözden geçirmesi gerekir.

  Hükumetinizin, hayvan koruma yasalarınızı derhal denetime tabi tutmaya ve uygulamaya başlamasını önemle rica ederim ve hem köpek hem de kedi eti ticaretini sona erdirene dek ülkenizle ilgili her türlü turizm, ürün ve hizmeti boykot edeceğim ve diğerlerinin de aynı şeyi yapması için uğraşacağım.

  English:

  Subject: The South Korean Dog and Cat Meat Trades

  Dear Sir, or Madam,

  I am contacting you today, as I wish to register my strongest protest to the indifference you, your countrymen and your government show to the suffering and cruelty that is carried out, by many people, within the dog and cat meat trades.

  This cruelty and suffering must end, and I cannot see it ending until your country puts a complete stop to these aberrant trades – trades which have no place in any modern day society.

  South Korea is a country that boasts a wealth of high-profile companies, with a 14th GDP rating; and if it still wishes to be seen as a modern, forward-thinking, civilized society, then your government must rethink its policy on allowing these illegal and unjustifiable trades to continue.

  I sincerely implore your government to immediately begin policing and enforcing your animal protection laws; and, until it brings about the end to both the dog and cat meat trades, I will boycott all forms of tourism, all products, and all services from your country; and I will urge others to do the same.

 • Telefonla protestolar için:

  Bizim önerimiz, bir Büyükelçiliği aradığınızda uygulanacak en iyi yöntemin, kibarca Güney Kore’deki köpek ve kedi eti ticareti hakkında konuşma yetkisi olan bir temsilci ile görüşmek istediğinizi söylemenizdir. Temsilci, bu ticaretle ilgili herhangi bir yasadışı faaliyet konusunda bilgileri olduğunu inkar edebilir veya bu konuda yardımcı olamayacağını söyleyebilir. Bu konu hakkında konuşmazlarsa, aşağıdaki ifadeyi kullanabilir veya kendi benzer ifadenizi oluşturabilirsiniz – ve lütfen söylediklerinizin bir kaydının tutulmasını isteyin.

  “Bir hayvansever ve tüm dünyada destekçileri bulunan tanınmış bir hayvan hakları grubunun üyesi olarak, ülkeniz Güney Kore’de kaçak olarak yapılan, acımasız ve hayvanları istismar eden köpek ve kedi eti ticareti hakkındaki derin kaygılarımı bildirmek isterim.

  Hükumetinizin, hayvan koruma yasalarınızı derhal denetime tabi tutmaya ve uygulamaya başlamasını önemle rica ederim ve hem köpek hem de kedi eti ticaretini kalıcı olarak sona erdirene dek Güney Kore ile ilgili her türlü turizm, ürün ve hizmeti boykot edeceğim ve diğerlerinin de aynı şeyi yapması için uğraşacağım.”

  English:

  “As an animal lover, and part of a high-profile animal rights group, which has supporters across the globe, I wish to register my deep concern about the unregulated, cruel and abusive dog and cat meat trades with your country, South Korea.

  I sincerely ask that your government immediately begins policing and enforcing your animal protection laws; and until it brings about a permanent end to both the dog and cat meat trades, I will boycott all forms of tourism, all products, and all services from South Korea; and I will urge others to do the same.”

Leave a Reply

Follow by Email
YouTube
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
WhatsApp
Reddit