Blog

Sample Protest Letters to South Korean Companies (Turkish)

Sample Protest Letters to South Korean Companies in Turkish.

Güney Kore Şirketlerine Protesto Mektubu Örneği

Konu: Kesinlikle kabul edilemez ve son derece barbarca olan Güney Kore Kedi ve Köpek Eti Ticaretinin sona erdirilmesine yardım edin!

Güney Kore Şirketlerinin Yönetimindeki Kişilere:

Kesinlikle kabul edilemez ve son derece barbarca olan Güney Kore Kedi ve Köpek Eti Ticaretinin sona erdirilmesine yardım edin!

Bu “İnsan bu tip et yemeli mi?” sorusunun çok daha ötesinde bir konu: bu Kore toplumunun her seviyesini etkileyen zalimce ve medeniyet dışı bir ticarettir: aleni bir şekilde sergilenen şiddet eylemlerine şahit olan çocuklar (köpekler onların gözleri önünde elektroşok verilerek veya dövülerek öldürülüyor), çevreye zararlı etkilerle yaşamak zorunda kalan vatandaşlar (köpek çiftliklerinden çıkan pis, regüle edilmeyen atıklar, acı çeken canlıların sesi, temizlenmeyen, dışkı dolu kafeslerden gelen kötü kokular); ulusal (ve global) ölçekte, insan tüketimi için uygun olmayan etin gıda zincirine girmesi sorunu (hayvanlar genellikle sulandırılmış yemek artıkları ve bozulmuş çöplerle beslenmektedir); dünya genelinde antibiyotiklerin gelişigüzel kullanılmasından dolayı gelmesi yakın olan sağlık krizi (ihmal edilen canlılarda yaygın olan enfeksiyon ve hastalıkları kontrol altına almak için bu hayvanlara genellikle bol bol antibiyotik verilir).

Bu iki milyar dolarlık bir endüstri olmakla birlikte modern bir toplumda ve özellikle de Kuzey Kore gibi başarılı, zengin, kentsel gelişim, üretim ve teknoloji alanlarında büyük başarılara imza atmış bir ülkede yeri yoktur.

Şehriniz veya ülkenizdeki herhangi bir canlıya insani olmayan bir şey yapmayacağınızdan veya bilerek zarar vermeyeceğinizden eminiz, ama ülkenizde yaşayan bazı kişilerin yaptığı utanç verici eylemleri içinizden kınamanın ve öylece oturmaya devam etmenin yeterli olmadığını size hatırlatmak isteriz. Kabul edilemez bir ticaret olan kedi ve köpek eti ticaretine ve bu zalimliğin her aşamasına dahil olan akıl almaz zalimliğe kalıcı olarak bir son vermek için kalkmalı ve pozitif eyleme geçmelisiniz

Peki ne yapabilirsiniz? Şirket politikasına çalışanlarınızın kedi ve köpek eti yemesini yasaklayan bir madde ekleyerek, çalışanlarınıza evcil hayvanlara karşı daha anlayışlı ve şefkatli bir bakış açısı kazandıracak eğitimler vererek, hayvan koruma yasalarının iyileştirilmesini ve sıkı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için hükümete karşı lobi oluşturarak başlayabilirsiniz; bunlar bu ticaretleri ortadan kaldırmada etkili olacaktır.

Sizi bu ticaretlere karşı olduğunuzu açıkça dile getirmeye davet ediyoruz. Bunu yaparak müşterilerinize de ülkenizin değişmesini istediğinizi göstermiş olacaksınız, çünkü artık dünyadaki insanlara kar etmekten başka hiçbir şey umurunda olmayan hırs dolu bir şirketin ürünlerini satın almak her geçen gün daha da zor gelmeye başladı.

Lütfen bu videoyu izleyin, gerçeği kendi gözlerinizle görün ve sonra harekete geçin: https://youtu.be/cCdTceduKcY
Teşekkürler,

  1. semra şahin
    semra şahinNovember 19,18

    Translatıon mistake ın 2. paragraph instead of GÜNEY KORE you put KUZEY KORE

Leave a Reply

Follow by Email
YouTube
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
WhatsApp
Reddit